Schodiště

Schodiště je významnou dominantou každého prostoru a zároveň důležitým funkčním prvkem Vašeho bytu, domu, či jiného prostoru. Proto by měla být výběru schodiště vždy věnována náležitá pozornost, neboť tvoříte trvale nedílnou součást Vašeho interiéru, či exteriéru. Chceme, aby pro Vás schodiště nebylo jen spojovacím prvkem, ale aby plnilo i estetickou funkci, a stalo se srdcem Vašeho domu, bytu, či firmy.

Pár informací pro dokonalé schodiště: 

 

Zábradlí pro Vaše schody:

Nejen schody, schodiště či jakýkoliv jiný volný prostor doplňujeme zábradlím. Zábradlí musí ladit s interiérem, Vašimi požadavky, a zároveň plnit bezpečnostní funkci. Abychom mohli splnit přání a požadavky na zábradlí všech zákazníků, nabízíme realizaci různých variant a typů. Poradíme Vám při výběru typu materiálu pro realizaci tak, aby zábradlí od nás bylo přesně na mírů Vašich požadavků a potřeb. 

Dělení podle tvaru:

 - rovné / přímé

- tvaru L

- tvaru U

- točité

Dělení podle konstrukce:

- obklad betonové / ocelové konstrukce

- samonosné dřevěné schodiště

Obklad betonové / ocelové konstrukce:

Tento typ schodiště je vhodný například pokud se rozhodnete pro rekonstrukci staršího schodiště, kde již betonové či ocelové schody jsou, a Vy si je přejete modernizovat. V takovém případě Vás vyjdou obklady starých schodů levněji, než kdybyste pořizovali celé nové. Nicméně dřevěné obklady schodů se samozřejmě hodí i do novostaveb.

Ocelové schody známe především z venkovních prostor či únikových východů, ale i ty se dají obložit. Častěji se však jako základ pro dřevěný obklad užívají betonová schodiště. Beton je velmi tvárný materiál, a proto s ním je snadnější vytvořit přesně takové schody, jaké si přejete. Druhou výhodnou betonu je jeho odolnost.

Obklad na schodiště se hodí do jakéhokoli interiéru, stačí vybrat dřevěné obklady vhodné barvy. V kombinaci s vhodným zábradlím a barvou dřeva můžeme společně vytvořit ideální schodiště, do staršího rustikálního domu i moderní novostavby.

Samonosné dřevěné schodiště:

Pomáhají dotvářet pohodu a soulad moderního domova. Moderní a zcela originálně řešené schodiště, které vnese do Vašich domovů eleganci, design, lehkost a osobitý styl.  Schodiště v daném prostoru neplní jen funkci praktickou, ale i estetickou. Jde o moderní, originální řešení schodiště při zachování osobitého stylu. Schodiště, o kterém se říká, že může být nejkrásnějším kusem nábytku v interiéru. Tento poměrně nový typ schodiště je oblíben pro svůj moderní, futuristický vzhled. Oproti obkladu na beton/kov je montáž samonosného schodiště rychlejší a méně časově náročná. 

 

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat: Zde

Ukázka našich prací